Simpsonovi
Simpsonovi jsou v současnosti nejspíš nejoblíbenějším a nejznámějším televizním animovaným seriálem, který se díky své vtipnosti a originálnosti vysílá ve více než 70 zemích naší Zeměkoule. Od svého začátku posbírali Simpsonovi několik cen Emmy, několik Oskarů a když pomineme všechny ostatní ceny, nominace a výhry, nesmíme zapomenout na to nejhlavnější - nespočetné množství fanoušků a diváků různého věku. Někteří je sledují již několik let, někteří od narození a někteří je teprve poznávají. V mladší generaci není snad nikdo, kdo by je neznal, v té starší je to trošku horší, ale možná díky svým vnukům a vnučkám je znají i nějací naši důchodci.
Vraťme se ale do doby, kdy seriál Simpsonovi začínal. Amerika oblíbenou animovanou rodinku poprvé spatřila 19. dubna 1987, a to v krátkém skeči pojmenovaném "Good Night" (Dobrou noc) během přestávky pořadu Tracey Ullmanové. Tento kraťas započal třísezónovou sérii simpsonovských skečů. Vzhled postav v těchto krátkých příbězích byl značně odlišný od jejich dnešní podoby.
Dvacetiminutový seriál, tak jak ho známe my, se na amerických obrazovkách objevil 17. prosince 1989 s první epizodou "Vánoce u Simpsonových", po které byly na seriál nevídané ohlasy. Nejvíce Simpsonovi zasáhli v roce 2007 - to díky filmu, který u nás v kinech měl premiéru 26. července, kvůli slavnostně odvysílanému 400. dílu, díky nové 3D hře The Simpsons Game, jenž vyšla na téměř všechny konzole, které v té době byly vyrobeny a nakonec mělo v Simpsonovsky populárním roce 2007 taky podíl nakladatelství Crew. To totiž v ČR začalo vyrábět anglicky přeložené komiksy se Simpsonovými.
Níže můžete vidět obrázek, na němž je "evoluce Simpsonových". První etapa zasahuje do naprostého počátku - do roku 1987, další obrázek rodinky do roku 1989 a ten poslední je současný. Změn si nemusíme však všímat pouze na vzhledu rodinky. Stále větší je i pokrok v samotné animaci seriálu, u které si tvůrci poslední dobou velmi oblíbili možnost využití 3-D rozměrů. Nejčastěji je 3D při příjezdů různých aut nebo příletů letadel, jinak se Simpsonovi stále drží u 2-D. Pokud níže nevidíte rozdíl mezi druhou a třetí etapou, doporučuji podívat se na tento obrázek. V něm je rozdíl vidět lépe.